м.Київ, Будіндустрії, 7
Години роботи: Пн - Пт 8:00 - 19:30
Сб - Вс 8:00 - 17:00
Пункти прийому на карті
+38 (063) 511 53 29
 • Години роботи:
  Пн - Пт 8:00 - 19:30
  Сб - Вс 8:00 - 17:00
Правила утилізації автомобілів в Україні
blank

Znimok ekrana 2023 02 25 204907 1

Термін експлуатації автомобілів в Україні в середньому складає близько 12 років. Після того, як машина стає непридатною для використання, власнику доводиться міркувати, що ж з нею робити. Не варто полишати її іржавіти та розпадатися від віку в дворі будинку. Проблема полягає не лише в неохайному вигляді старого транспортного засобу, а й у загрозі, яку він може становити. Токсичні речовини, які будуть потрапляти до навколишнього середовища, забруднюватимуть його та можуть нашкодити людям. Саме тому утилізація автомобіля – розумне рішення, яке дозволить позбутися цієї проблеми та надасть власнику машини можливість отримати винагороду за матеріали, які можуть бути використані як вторинна сировина.

Утилізація авто в Україні: що необхідно знати

Закон про утилізацію авто прописує детальний сценарій виконання процедури в Києві та Україні:

 1. Господар повинен з’явитися до МРЕВ за місцем реєстрації транспортного засобу.
 2. Оформити документи на утилізацію автомобіля – для цього необхідно спершу подати заяву згідно встановленої законом форми, щоб машину зняли з обліку у зв’язку з утилізацією.
 3. Знайти компанію, яка вирішить проблему.
 4. Отримати документи про здійснену утилізацію.

Зверніть увагу! Компанія повинна мати сертифікати, які надають їй дозвіл провадити таку діяльність.

Що ж повинно зробити підприємство в процесі утилізації автомобіля:

 1. Прийняти старе авто.
 2. Злити всі рідини.
 3. Демонтувати шкідливі компоненти.
 4. Зняти деталі, які можна використовувати як запчастини чи в процесі вторинного виробництва.

Які компоненти слід обов’язково демонтувати?

Лише після виконання всіх попередніх маніпуляцій авто можна розділити на фрагменти. Для цього застосовуються спеціальні пристрої, наприклад, молотковий подрібнювач. Кузов переміщують за допомогою маніпулятора до дробильної установки, гідравлічна система просуває його до зони, де відбувається подрібнення. Окрім того, збивається фарба, окалина, забруднення, відбувається подальша обробка. Використовуються магнітні сепаратори та вібраційні сита, після чого робітники вручну сортують фрагменти.

Таким чином, ця послуга потребує застосування спеціального обладнання та ручної праці, що впливає на вартість утилізації автомобіля.